Wesele

Torty Weselne!

Trzeba przyznać, że dla niektórych przyjęcie weselne nie może odbyć się bez najważniejszej słodkości, czyli tortu. Dlatego można by powiedzieć, że tort weselny to jeden z najbardziej oczekiwanych weselnych elementów przez wszystkich zaproszonych gości. Zwykle podawany jest po czepinach odbywających się o północy i stanowi jedną z największych atrakcji przyjęcia. Co ciekawe według tradycji krojenie tortu powinien rozpocząć Pan Młody i pierwszym kawałkiem obdarować Pannę Młodą. Obecnie jednak odchodzi się nieco od tego zwyczaju i pierwszy kawałek Para Młoda kroi wspólnie, jako symbol szczęśliwego i słodkiego wspólnego życia. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tortu weselnego, tego jak powinien wyglądać, jaki smak wybrać i czym kierować się przy wyborze tortu. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że tort ślubny niewątpliwie powinien zachwycać swym wyglądem i smakiem wszystkich gości. Poza tym wybór tortów ślubnych pod względem kształtów i smaków jest bardzo duży, dlatego zastanawiając się nad wyborem smaku warto wybrać jeden z tak zwanych uniwersalnych, aby trafić w gusta większości z gości. Musisz wiedzieć, że takim jest bez wątpienia smak śmietankowy, czekoladowy czy waniliowy. Poza tym jako dodatki do tortów zazwyczaj używane są świeże owoce, np. truskawki, maliny, brzoskwinie, borówki amerykańskie, w zależności od wybranego smaku. Pamiętaj także, że równie istotnym jak wybór smaku jest wybór kształtu. Gdy przeglądamy oferty cukierni w oczy rzucają się głównie torty okrągłe, prostokątne a także w nieco mniej tradycyjnych formach, jak serce, walizki, suknia ślubna, poduszki w różnych wersjach kolorystycznych. Co ciekawe jednymi z częściej wybieranych są torty piętrowe, zarówno okrągłe jak i prostokątne. Dodatkowo torty bardzo często zdobione są kwiatami wykonanymi z lukru ułożonymi w bukieciki lub konkretny kształt, lukrowymi kokardami i drapowaniami. Oprócz tego mogą być zdobione także delikatnymi ażurowymi wzorkami wykonami również z lukru oraz perełkami. Poza tym można także pokusić się o propozycję własnego kształtu tortu, oczywiście, jeśli jego wykonania podejmą się cukiernicy. Natomiast na wierzchu tortu przeważnie stawiane są różne figurki, np. przedstawiające Parę Młodą, gołąbki.

Warto wspomnieć także o tym, że niejednokrotnie pary decydują się na wprowadzenie tortu rozświetlonego przez fontanny tortowe. Przede wszystkim stwarza to wyjątkowy widok, który z pewnością pozostanie w pamięci gości. Jeżeli chodzi o figurki na torcie to przede wszystkim jest to Para Młoda w różnych pozach. Może to być Para Młoda obejmująca się, przytulająca, tańcząca, całująca, siedząca w samochodzie, na rowerze, motocyklu, w traktorze. Zwykle, z dostępnych figurek można wybrać także takie przedstawiające zabawne pozy świeżo upieczonego małżeństwa, na przykład Parę grającą w piłkę nożną, Pana Młodego ciągniętego na łańcuszku przez Pannę Młoda, uciekającą Pannę Młodą, Pana Młodego przerzuconego przez ramię żony, Pannę Młodą na rękach męża i wiele innych. Wybór należy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *